Utorak, 23 lipnja, 2026
27.9 C
Zagreb
Pratite nas:

Bivši župan Šišljagić i pročelnik Marolin nepravomoćno oslobođeni za korupciju

Podijeli

U četvrtak je završeno ponovljeno suđenje bivšem osječko-baranjskom županu Vladimiru Šišljagiću i bivšem pročelniku županijske Agencije za razvoj Martinu Marolinu za zlouporabu položaja i ovlasti kojom je Županija oštećena za više od 122 tisuće kuna te su njih dvojica nepravomoćno oslobođeni.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Šišljagića i Marolina USKOK je teretio da su 2011. i 2012. od poduzeća koja su iz županijskog proračuna dobivala bespovratnu pomoć tražili da im vraćaju do 80 posto novca, uz posredovanje bivšeg predsjednika Županijske skupštine Zlatka Maksimovića, a u nakani pribavljanja koristi na štetu Županije.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Maksimović je tijekom prvog postupka priznao krivnju te je osuđen uvjetno na 11 mjeseci zatvora.

U svibnju 2016. oni su također oslobođeni, no Vrhovni sud je uvažio žalbu USKOK-a i odredio ponovno suđenje pred potpuno izmijenjenim sudskim vijećem.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Šišljagić i Marolin nisu htjeli komentirati presudu, a zamjenik ravnateljice USKOK-a Darko Dodig najavio je žalbu te je rekao da je ovo loša poruka za hrvatsku javnost.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr

Pročitaj više

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci