Vlada je jučer donijela odluku da Hrvatska otvara granice za državljane 10 zemalja za koje je procijenjeno da, poput nas, imaju povoljnu epidemiološku situaciju. To se odnosi na državljane Slovenije, Mađarske, Austrije, Češke, Slovačke, Estonije, Latvije, Litve, Poljske i Njemačke.
Donesenom odlukom putnici iz tih deset zemalja neće morati prilikom ulaska u RH posebno dokazivati razlog svog ulaska. No i dalje je nužna epidemiološka kontrola, javlja HRT.
Nakon domaćega zračnog prometa ponovno je uspostavljen i međunarodni. U splitsku Zračnu luku sletjela su dva zrakoplova iz Frankfurta s 200-tinjak putnika.
Izvor: narod.hr/HRT


